• Рус
 • Укр
 • Коротко про головне у мансардних вікнах

           Мансардні вікна сьогодні – це важлива складова будь-якої будівлі, що має горищне приміщення. Бажання споживача максимально продуктивно використовувати кожен метр площі будинку дозволяє створювати досить затишні житлові мансарди або облаштовані для господарських потреб горищні приміщення.

            З огляду на особливості розташування, всі вікна, що виготовляються з високоякісної деревини, просочуються антисептиком. Також дуже часто споживач віддає перевагу вікнам з ПВХ. І ті, і інші моделі можуть фіксуватися зверху у відкритому положенні при відкидному відчиненні на нижньому підвісі і мають горизонтальний тип відчинення.

            Мансардні вікна мають більше технічних характеристик, ніж фасадні, оскільки вони встановлюються на покрівлі та, як і покрівля, витримують великі навантаження, які проявляються у вигляді дощу, вітру, граду, снігу, льоду і ультрафіолету. Важливими функціями віконних систем є: освітлення мансардного поверху, теплозахист і герметичність приміщення, вентиляція та пожежна безпека.

            Теплозахист мансардних вікон забезпечується безпосередньо склопакетом і товщиною віконної коробки. При цьому враховуються контури ущільнення, глибина посадки вікна в покрівлю і, звичайно ж, правильний монтаж у тепловому контурі даху.

           Сучасні мансардні вікна обладнані однокамерним склопакетом. Його використання дозволяє значно зменшити вагу конструкції, в цілому, шляхом зниження навантаження на систему крокви. З внутрішньої сторони склопакет покритий спеціальним селективним напиленням срібла, яке ефективно відображає теплове випромінювання, дозволяючи зберегти тепло під час холодів, перешкоджаючи, у той же час, перегріву приміщення у спекотну пору року.

            Порожнеча між склом заповнюється інертним газом аргоном, що має високі теплоенергозбережні характеристиками. Захистити вікно від промерзання дозволяє товщина віконної коробки, яка дозволяє зберегти в приміщенні прийнятну температуру. Правильно змонтоване вікно забезпечить комфортну температуру в мансарді і дозволить зробити його довговічним і надійним в експлуатації. Глибина посадки вікна в покрівлю повинна становити 60 міліметрів. Це дозволить «втопити» вікно в тепловий контур плаского даху і знизити, тим самим, тепловтрати, ефективно поєднуючи загальний дизайн будівлі і самої покрівлі. Фахівці виділяють деякі загальноприйняті стандарти монтажу мансардного вікна. Отже, щоб забезпечити правильну циркуляцію повітря, нижній укіс вікна повинен розташовуватися перпендикулярно підлозі, а верхній - паралельно їй. Вікно монтують на відстані 1м - 1.3 м над рівнем підлоги, розташовуючи джерело опалення прямо під вікном.

  Важливим аспектом є створення герметичності не тільки приміщення, а й вікна для покрівлі. Сучасні споруди передбачають для мансардних вікон гідроізоляцію, яку ефективно забезпечує система жолобів (окладів), що відводить воду, герметично фіксуючи вікно з покрівлею. Спеціальні гумові заглушки в нижній частині віконної коробки, якими оснащені деякі моделі, захищають вікно від проникнення вологи.

            Щоб забезпечити конструкції максимальну герметичність, мансардні вікна припускають контури ущільнення. Сьогодні виробники пропонують якісну фурнітуру, що дозволяє без проведення демонтажу вікна регулювати рівномірне притиснення ущільнювачів.

           Основним матеріалом для виробництва мансардних вікон є екологічно безпечна деревина.  

   

   

           Перевага віддається високоякісній сосні без сучків. Перед використанням її піддають спеціальній обробці: основні складові вікна покриваються екологічно чистим лаком на водній основі, а також у вакуумній камері просочуються антисептиком.

            Сьогодні споживач, поряд з дерев'яними моделями мансардних вікон, охоче використовує конструкції з ПВХ.

            Утім, з якого б матеріалу не було зроблене вікно, важливим фактором, який необхідно враховувати при облаштуванні мансардних або горищних приміщень, це - безпека! Постійна робота виробників над удосконаленням моделей, забезпечення їх новими функціями, дозволили оснастити їх спеціальними датчиками дощу, диму і вітру. Підвищення міцності скла за рахунок загартовування, дозволяє надійно захистити мансарду від різних атмосферних явищ у вигляді граду або сильних зливових дощів, підвищуючи рівень безпеки склопакета під час експлуатації.

            Підвищити безпеку мансардних приміщень, у тому числі і від проникнення ззовні, можна за рахунок установки склопакета, обладнаного системою триплекс. Цей вид склопакета передбачає два скла, склеєні між собою спеціальною плівкою. При розбитті такого скла, що зробити досить складно, залишки розбитого скла повиснуть на плівці і треба буде багато часу для їх видалення.

            Ще однією приємною особливістю мансардних вікон є вбудований вентиляційний клапан, що дозволяє створювати провітрювання приміщення навіть при закритому вікні за рахунок антиконденсатна систем всепогодної вентиляції. А спеціальний фільтр забезпечує захист мансарди від проникнення пилу, бруду і комах.

            Комплектація мансардних вікон найрізноманітніша і може включати штори, жалюзі, маркізет.

            Такі нехитрі, але дуже цікаві комплектуючі, дозволять переобладнати нежитлове горищне приміщення в затишну, світлу, комфортну і, головне, безпечну мансарду.

   

  АСЕСУАРИ ROTO