Деякі упередження щодо мансардних вікон

 

Не так давно у підпокрівельному просторі будівель різних архітектурних стилів і планування розташовувалися похмурі і темні горища, на яких зберігалося різне непотрібне приладдя і непотріб. Однак, з виходом на європейський, а втім і на український, будівельний ринок компаній-виробників мансардних вікон, будівельний вектор став змінюватися. Власники приватних міських і заміських будинків активно стали освоювати і облагороджувати горищні приміщення, перетворюючи їх у затишні і теплі мансарди. Важливу роль у створенні таких «гніздечок» відіграють мансардні вікна.

Місцезнаходження мансардних вікон таке, що до них висуваються більш підвищені, з технічної точки зору, вимоги, ніж до вертикальних вікон. Складність виробів пояснюється тим, що вікно встановлюється на схилі покрівлі, яка має певний кут нахилу, і піддається таким же зовнішнім впливам, що і сама покрівля.

Встановивши мансардні вікна, власники будинків відкривають у підпокрівельних приміщеннях нові можливості для тих кімнат, які вони планують там обладнати. Пропускаючи багато світла і тепла, мансардні вікна дозволяють розташовувати в мансардних приміщеннях спальні і вітальні, бібліотеки і робочі кабінети, гостьові і дитячі кімнати, навіть більярдні цілком органічно будуть там виглядати.

Переваги мансардних вікон вже незаперечні, однак скептики схильні іронізувати і стверджувати, що великих холодів вікна просто не будуть витримувати. Не зовсім розуміючи, звідки беруться подібні упередження, можемо сміливо заявити, що вони абсолютно безпідставні, оскільки навіть під час суворої і сніжної зими вікна надійно захищають мансарди, що так полюбилися споживачам.

Нагадаємо, що мансардні вікна в Європі вже не один десяток років радують споживача і прекрасно себе зарекомендували в країнах, де зима набагато суворіша, ніж у наших широтах (країни Скандинавії), і температура повітря взимку -40 ° С - звичайна для зими температура.

Крім того, виробники, враховуючи споживчий попит, створили для своїх моделей додатковий захист, щоб у мансарді цілий рік можна було відчувати комфорт і тепло, не звертаючи увагу на те, яка пора року або погода за вікном.

Для цього виробник встановлює на вікнах захист від промерзання і наслідків випадіння рясного снігу на всіх рівнях: від обладнання вікна енергозбережною конструкцією до сучасної технології так званого «теплого» монтажу. Застосовувана ж, останнім часом, технологія «теплого периметра» значно скорочує втрати тепла і запобігає утворенню конденсату по всьому периметру склопакета, для чого використовується виконана зі сталі розділова рамка, що знаходиться між листами скла і закруглена по кутах і теплопровідність якої раз у п'ятнадцять менша, ніж у алюмінієвої. А заповнення склопакетів інертним газом - аргоном або криптоном - значно підвищує їх теплоізоляційні характеристики. А додавши до цього ще й енергозбережні стекла, то на виході отримуємо збільшення опору теплопередачі вікна на 30%. Так що боятися холодних і сніжних зим з такими мансардними вікнами не варто.

МАНСАРДНІ ВІКНА Roto

Однак цим всі побоювання з приводу мансардних вікон не вичерпуються. Іноді можна почути, що в дощову пору вікна не зможуть впоратися з потоками води і будуть протікати, заливаючи приміщення. Хочемо розчарувати скептиків: не будуть правильно встановлені мансардні вікна протікати!

Оскільки мансардне вікно, як правило, відчиняється по центральній осі, значить всі його поверхні розташовані одна над одниою, утворюючи своєрідний навіс. Це дозволяє вільно відчиняти вікно навіть незважаючи на дощ, щоб наповнити кімнату таким приємним свіжим повітрям.

Виробники виходять з того, що мансардні вікна повинні витримувати всі капризи і негоди погоди. Надійний захист від протікання забезпечується від конструкції вікна до професійного їх монтажу.

І ще одне сумнівне упередження стосується встановлення мансардного вікна, точніше визначення заданої висоти. Чим вище, тим краще - це данина моді, коли високі пристінки були своєрідною традицією. Сьогодні все по-іншому. Мансардні вікна повинні виконувати свою основну функцію - робити приміщення світлим, оскільки без світла відчуття затишку буде неповним. В такому випадку, встановлення вікна повинно бути сплановано грамотно, щоб з вікна міг відкриватися гарний вигляд. А значить, вікна повинні розташовуватися на висоті, яка відчувається комфортною: як у звичайних квартирах - 90-120 см від рівня підлоги. Звичайно ж, вікна можна встановлювати і вище, але в цьому випадку можна просто не побачити чудовий панорамний вид з вікна, оскільки погляду буде видно тільки небо, хай хоч і дуже красиве.

Наближайте здійснення мрії в будівництві за допомогою мансардних вікон, і ви отримаєте затишний, надійний і дуже гарний будинок, жити в якому одне задоволення.