Мансардные окна – элемент «умного дома»

           Ось уже понад 15 років на українському будівельному ринку великим попитом користуються мансардні вікна різних виробників. Якщо раніше мансардні приміщення використовувалися лише з метою зберігання непотрібного мотлоху, то зараз це досить комфортні і затишні кімнати, що дозволяють раціонально використовувати площу будинку і насолоджуватися зоряним небом у літню погожу ніч.

          Сьогодні мансардні вікна - це функціональні системи, завдяки яким створюється в приміщенні ефективна вентиляція, теплоізоляція і природне освітлення. Різноманіття моделей дає можливість підібрати необхідні вікна для дахів різних конфігурацій з використанням різноманітних покрівельних матеріалів. Вони встановлюються безпосередньо в скатну покрівлю, що має різний діапазон кута нахилу. Саме нахил дозволяє мансардним вікнам пропускати на 30-40% більше світла, ніж звичайним вертикальним вікнам, навіть якщо площа скління ідентична. Оскільки практика показує, що вікно пропускає більше світла, якщо воно встановлене вище, тому раціонально їх встановлювати на висоті 90-110 см від підлоги. Якщо ж ви бажаєте створити такий собі своєрідний панорамний огляд, то можете встановити комплекси з декількох вікон або скомбінувати з карнизними вікнами.

          Мансардні вікна мають ряд позитивних якостей. Вони захищають мансарду від агресивних зовнішніх впливів, прекрасно справляючись з будь-якими екстремальними погодними умовами. Їх експлуатація можлива у будь-яких регіонах України, а наявність широкого асортименту аксесуарів і фурнітури дозволяє створити комфортні умови за будь-якої погоди та пори року.

          Мансардне вікно практично неможливо зламати. Конструкція будь-якої моделі мансардного вікна передбачає наявність спеціальних кріплень, захисного замку, який закривається зсередини, і загартованого скла, що має підвищену стійкість до будь-яких механічних впливів. Ці всі фактори не дозволяють проникнути у приміщення ззовні.

          Мансарда, в силу свого розташування, саме те місце, де перепади температур особливо відчуваються. Тому вікно пристосоване в будь-яку пору року їх витримувати.

          Мансардні віконні системи спроектовані таким чином, що, завдяки системі природної вентиляції, забезпечують провітрювання приміщення навіть при зачиненому вікні. Відбувається це через вбудований вентиляційний клапан, розташований у верхній частині вікна. Однак, якщо вікно обладнане теплоізоляційним окладом, то дана функція в ньому відсутня.

          Завдяки сучасному модному дизайну вікна прекрасно поєднуються з будь-якими конфігураціями покрівлі, завершуючи загальний зовнішній вигляд усього будинку. Та й у самому приміщення вони гармонійно поєднуються з будь-яким інтер’єром.

          Виробники мансардних вікон мають свої запатентовані технології виробництва, лінійки різних розмірів і матеріали, з яких виготовляються основні елементи віконних конструкцій.

                 Як правило, для мансардних вікон використовують два види матеріалів - дерево і пластик ПВХ. Функціональне призначення мансардного приміщення визначає вибір мансардного вікна з того чи іншого матеріалу. Якщо приміщення має підвищену вологість (наприклад, ванни, кухні, сауни, басейни і т.д.), то раціонально вибрати пластикові мансардні вікна з ПВХ. А ось мансардні вікна з дерева ефективно використовуються у будь-яких житлових і нежитлових приміщеннях, різних установах.

          В основу виробництва дерев'яних мансардних вікон покладено клейову технологію. Перевага надається деревині північної сосни. Дерево ріжуть на дощечки, потім склеюють у бруски, а після - у великий брус. Цей брус і утворює віконну раму. Крім клейової технології деревину просочують спеціальним антисептиком і покривають декількома шарами лаку, що робить вікна стійкими до високої вологості і різких перепадів температур.

          Вікно, виготовлене з пластику (ПВХ), органічно впишеться в інтер'єр будь-якої мансарди. Головна їхня перевага полягає у нескладному догляді і практичності у будь-яких умовах. Вікнам з пластика не потрібне періодичне покриття лаком, вони стійкі до впливу УФ-променів, а сталеві профілі в конструкції значно підвищують її ударостійкість.

          Зрозуміло, що до мансардних вікон висуваються більш високі вимоги, ніж до фасадних. Це пов'язано зі специфікою їх розташування, оскільки навантаження на них значно більше, ніж на фасадні вікна.

 

 

          Усі основні елементи віконної конструкції мають підвищену стійкість до різних механічних впливів. Особлива увага приділяється склопакетам, оскільки вони повинні витримувати такі ж навантаження, що й покрівля. Вони виробляються із загартованого скла, а склопакети можуть використовуватися однокамерні і двокамерні. Термічне загартування у чотири рази підвищує механічну міцність скла. Склопакети обладнані енергозберігаючим склом, що значно збільшує ізоляційні властивості, запобігаючи появі конденсату на внутрішній стороні вікна в приміщеннях, де вологість повітря підвищена. Крім того, газ, що заповнює простір між склом - аргон (або криптон) запобігає втраті тепла в приміщенні.

          У деяких моделях використовується система триплекс, яка має два і більше шарів скла. Триплекс робить вікно протиударним і створює захист мансарди від злому. У саму ж конструкцію вікна вмонтована система захисних механізмів-запобіжників, які не дають вийняти склопакет, і проникнути в будинок з вулиці.

          Мансардні вікна за типом відкривання бувають:

 

 

1) З середньоповоротним механізмом.

Такі вікна являють собою класичну модель, коли прямо посередині вікна розташовується вісь повороту стулки. Вони значно нижчі у ціновій політиці, ніж інші моделі;

 

 

(Окно Roto WDF R48 H WD)

 

2) З підвищеною віссю повороту.

Це інший варіант дахових вікон з середньоповоротним механізмом відчинення, при якому розташування стулки на ¾ висоти дає вільний підхід до відчиненого вікна;

 

 

(Roto Designo R7)

 

 

3) З комбінованим відчиненням об'єднують у собі обидва типи відчинення вікна - і по центральній вісі, і по верхній.

 

 

(Roto Designo R8)

          Особливе місце посідають балконні системи для мансард. Їх особливістю є те, що, перебуваючи у зачиненому положенні, вони виглядають як два вертикально зібраних мансардних вікна. Але при відчиненні стає зрозумілим, що це самостійний балкон без будь-яких прибудов, де нижня частина виконує роль засклених перил огорожі, а верхня - піднімаючись назовні, утворює симпатичний навіс. Таке оригінальне дизайнерське рішення, дуже просте у використанні, зробить мансарду більш сонячною і дозволить насолоджуватися чудовими пейзажами.

          Система, яка називається «розумні вікна», є зручним рішенням у технологічному плані, яка дозволяє дистанційно керувати не тільки мансардними вікнами, а й аксесуарами, що використовує споживач. Особливо зручно це в тих випадках, коли вікна або аксесуари до них розташовані на висоті, не доступній для відчинення вручну. Крім цього, функції вікна можна легко програмувати: автоматичне розсування штор у потрібний час доби, зачинення вікна при випадінні опадів чи поривах вітру. Такі технології дозволяють не тільки підключити датчики дощу, вітру і диму, але й з'єднати їх у загальній мережі з іншими електроприладами.

          Різні дії з мансардними вікнами можуть здійснюватися з використанням запрограмованого пульта дистанційного керування, що дозволяє керувати всіма приладами, які одночасно підключені до мережі, а також дає можливість скласти свій «сценарій» керування.