• Рус
 • Укр
 • До питання про експлуатацію мансардних вікон

            З кожним днем ​​зростає кількість власників приватних будинків, які бажають облаштувати мансардні приміщення. І встановлення у покрівлі мансардних вікон є одним із першочергових завдань.

            Розробляються мансардні вікна стійкими до будь-яких екстремальних погодних умов. Тому їх охоче використовують у всіх кліматичних зонах. Виробники намагаються враховувати всі побажання споживачів, тому підхід до розробки вікон диференційований. Так, для захисту від холоду розроблені енергозбережні склопакети, а склопакети з низьким коефіцієнтом підвищують ізоляційні властивості вікна, значно перешкоджаючи утворенню конденсату на внутрішній стороні в приміщеннях з підвищеною вологістю. У спекотну пору року сонцезахисні приналежності створюють комфортні умови в приміщенні.

            Мансардні системи, безумовно, мають багато переваг: від перетворення зовнішнього вигляду будівлі до створення комфорту і затишку на мансардному поверсі, роблячи його більш світлим. І вікон у покрівлі можна встановити таку кількість, яку ви хочете, аж до повного скління даху. Якісно підібрані вікна дозволяють витримати різного роду навантаження: і механічні, і атмосферні впливи, без особливих зусиль, будучи безпечною конструкцією і для будинку, і для мешканців, що живуть у ньому.

            Звичайно ж, мансардні вікна на порядок перевершують у створенні природного освітлення вікна вертикального типу. Сьогодні вибір вікон на будівельному ринку дуже великий. Ви можете знайти будь-який варіант, який задовольнить ваші потреби: і з посиленим склом, і шумо і світлопоглинаючими пакетами, і різними по товщині і ціні. Тобто, підібрати потрібну модель не складе особливих труднощів.

            Однак, слід пам'ятати, для того, щоб в мансардному поверсі створити гарне природне освітлення, потрібно встановити вікна у кількості, яка покриває не менше 10% площі даху.

            Незважаючи на те, що в експлуатації мансардні вікна абсолютно безпечні, оскільки в склопакетах використовується загартоване з високою міцністю до механічних навантажень скло, проте є певні труднощі, які потребують вирішення.

  Часто у процесі експлуатації виникають проблеми, які стосуються питання герметизації чи відсутності утеплення, що обов'язково призводить до утворення конденсату і, як наслідок, потрапляння вологи всередину. Отже, що ж робити власнику приватного будинку, якщо він зіткнувся з проблемою вікон, що «течуть»? Для вирішення цієї проблеми необхідно зрозуміти особливості монтажу і вивчити правила експлуатації мансардних конструкцій.

            Зрозуміло, хороші вікна вимагають професійної установки. Деякі власники, у бажанні заощадити, звертаються до приватних фірм, що надають послуги з установки вікон за зниженою ціною. Однак, досвід показує, що така установка здійснюється з порушенням інструкції з установки, що надалі призводить до появи конденсату і протікання в осінньо-весняний період.

           Отже, якщо ви помітили, що в будинку під час опадів протікає мансардне вікно, потрібно обов'язково встановити причину протікання. Якщо порушилася герметичність під час експлуатації, необхідно замінити ущільнювачі і переконатися, що вони встановлені рівно. Далі необхідно перевірити чи не ослабли петлі під час відчинення або зачинення вікна. Якщо таке має місце бути, то необхідно затягнути петлі і відрегулювати ручки і замки, щоб домогтися повної герметичності вікна у закритому стані. За вікном обов'язково потрібно доглядати і всі фурнітурні складові слід обробляти: ущільнювачі - спеціальним хімічним засобом, що запобігає розсиханню, а деталі, що рухаються, – змащувати.

            Більш серйозною проблемою є неправильне встановлення вікна, коли між рамою і отвором з'являється щілина, яка призводить до вивітрювання тепла з приміщення, потрапляння води і снігу та вимагає серйозного й трудомісткого ремонту.

            Якщо ж у мансардних вікнах утворилося протікання у районі неправильно змонтованих відкосів, то для усунення проблеми необхідно між відкосами і стінами прокласти додатковий шар утеплювача і пароізоляції. Посилити ефект можна застосуванням монтажної піни.

            Іноді на мансардних вікнах з'являється конденсат, від чого вікна запотівають і в приміщенні стає сиро. Конденсат може з'являтися внаслідок помилок у монтажі покрівлі або віконної конструкції, відсутності гідро і пароізоляції, відсутності в приміщенні опалення, сильного перепаду зовнішньої і внутрішньої температур.

            Якщо такі проблеми виникли внаслідок неправильного монтажу, то єдиним рішенням проблеми буде демонтаж вікна та встановлення його заново. Не забувайте простежити, щоб демонтаж і встановлення пройшли правильно, подбайте про необхідну ізоляцію, ущільнювачі та батареї під вікнами.

  Природно, що проблеми з вікнами можуть виникати частіше в зимовий час. Якщо в будинку опалення, то склопакети, як правило, не замерзають, а скатна покрівля сприяє прискореному таненню і сповзанню снігу. Однак, якщо з'являється конденсат, то під вікном можна покласти щільну ганчірку, щоб волога вбралася туди, оскільки вода може пошкодити дерев'яні частини конструкції і викликати корозію її металевих елементів.

            Правильно продумана система вентиляції допоможе уникнути зайвої вологи і конденсат на вікні не з'явиться зовсім. Якщо ж мансарді не вистачає природної вентиляції, то потрібно подбати про встановлення спеціальних каналів з пристроями примусового провітрювання.

            Якщо, в результаті сильних снігопадів, на мансардному вікні скупчився сніг, то прибирати його вам доведеться вручну. Ви можете придбати спеціальну телескопічну швабру зі спеціальною насадкою для видалення бруду і опадів, яка допоможе вам не тільки позбутися небажаного снігу, а й стане незамінним помічником при митті вікон.

            Уникнути утворення льоду на вікнах взимку можна, якщо встановити вікна з обігрівом. Ці моделі коштують на порядок дорожче, проте вони набагато зручнішіші в експлуатації і з їх встановленням про появу конденсату і вологи взимку можна не турбуватися.

            Крім основної віконної конструкції в процесі експлуатації можна використовувати деякі додаткові аксесуари до мансардних вікон, які допоможуть вам отримати ще більше комфорту, тепла і затишку.

            Наприклад, жалюзі дозволять контролювати кількість і напрямок сонячного світла, що проникає в приміщення. Вони вільно рухаються по напрямних і легко керуються.

           Штора - це необхідний елемент інтер'єру кімнати. Декоративні та практичні вони вільно регулюють доступ світла і створюють затишну атмосферу. Їх використовують для роботи у скатній площині.

            Маркізет здатний зменшити кількість тепла на 65%, розсіюючи сонячне світло до його потрапляння на вікно. Маркізет є найбільш ефективним засобом захисту від спекотного сонця. Він кріпиться до вікна зовні, але їм легко керувати зсередини. Якщо в його використанні немає необхідності, його згортають і заправляють під верхню накладку вікна.

            Всі ці аксесуари, як окремо, так і всі разом, можуть одночасно використовуватися на одному вікні.

  Аксессуары Roto