• Рус
 • Укр
 • Для мансардних вікон відкриті нові можливості

  В останні десятиліття в архітектурі міських і заміських будинків частим явищем стали мансардні вікна. Їх поява обумовлена не тільки виходом на український будівельний ринок виробників мансардних вікон, а й, безумовно, тим, що до мансарди почали ставитися як до комфортного житлового приміщення. Специфіка розташування мансарди надає самому приміщенню певної пікантності і романтики.

  Зовні просте, мансардне вікно насправді являє собою досить складну технологічну конструкцію. Виробники використовують для виробництва спеціальне дороге обладнання і високоякісну сировину, тому вікна поставляються в Україну закордонними виробниками, які складають відчутну конкуренцію один одному. Конструкції мансардних вікон стандартні, проте слід ураховувати специфіку їх застосування, особливості встановлення і дотримуватися елементарних вимог з безпеки.

   

   

  Деякі особливості мансардних вікон і конструкції для них

  У конструкціях вікон для мансарди немає розмежування на основні та другорядні елементи. Вимоги, які висуваються до якості склопакета, рами, фурнітури, аксесуарів до вікон дуже високі.

            Специфіка розташування мансардних вікон, на відміну від звичайних вікон, вимагає від них підвищеної міцності та стійкості до впливів зовнішнього середовища: надмірної вологості, поривів вітру, сонячних променів або снігу. Вікно виготовляється з жорстких матеріалів у заводських умовах, щоб конструкція була виконана точно за заданими розмірами. Ті ж вимоги застосовуються і до герметичності притвору, оскільки часте відкривання вікна не повинно вплинути на те, що під час інтенсивних опадів вода може легко проникати в утворені зазори. Сама рама повинна мати високі теплофізичні характеристики, забезпечуючи в мансардних приміщеннях тепло.

  Матеріал для рами підбирається дуже ретельно. Більшість виробників віддають перевагу високоякісному клеєному брусу з сосни, яка як не найкраще підходить для цього, будучи не тільки екологічно чистим матеріалом, але й надаючи вікну естетичного вигляду. Екологічно чиста деревина абсолютно безпечна для людини, при цьому вона чудово поєднується з інтер'єром будь-якого приміщення, а застосування спеціальних технологій допомагає забезпечувати високі експлуатаційні властивості цього матеріалу.

            Слід зауважити, що деякі приміщення мають підвищену вологість. У такому випадку краще використовувати більш стійкий до вологості матеріал – пластик. Сьогоднішній ринок пропонує широкий вибір вікон з якісного багатокамерного ПВХ-профілю.

    

  Незважаючи на те, що пластик є стійким до зовнішніх атмосферних впливів матеріалом, виробник пропонує додатковий захист у вигляді зовнішніх накладок, що виготовляються з металу з титано-цинковим, мідним або алюмінієвим шаром покриття, яке можна підібрати, виходячи з кольору і виду покрівельного матеріалу. Необхідного кольору можна досягти, фарбуючи метал полімерними фарбами, проводячи його термообробку - це робить мансардне вікно довговічним: адже стійкість кольору буде зберігатися багато років. Як правило, рекомендують оклад і водостічну систему виготовляти з того ж матеріалу, що і накладки. Це дозволить снігу взимку легко сповзати вниз і ефективно відводити вологу від ущільнювачів. Крім того, вбудована система провітрювання забезпечує хороший повітрообмін навіть при щільно зачиненому вікні.

  Склопакети – серце вікна

  Склопакети у мансардних вікнах пропонуються найрізноманітніші: від простих до пакетів з підвищеною механічною міцністю. Мансардне вікно можна оснастити склопакетом із загартованого скла, у якому механічна міцність у кілька разів перевищує подібну якість простого скла. З таким пакетом вікна легко витримують атмосферні навантаження у вигляді снігу, дощу, вітру, а також механічні пошкодження. Тому природно, що загартоване скло створює мансардному вікну вищий рівень безпеки, як при проведенні покрівельних робіт, так і в процесі прямої експлуатації.

            Якщо ж відбувається пошкодження склопакета, то пакети з загартованим склом розіб'ються на не дуже гострі уламки, які не заподіють шкоди людині.

           Серед інших важливих характеристик слід зазначити теплозахисні властивості, які, у поєднанні з надійною конструкцією рами і високоякісною фурнітурою, дозволять істотно знизити ваші витрати на опалення приміщення в холодну пору року і допоможуть уникнути запотівання і промерзання. Фахівці рекомендують мансардне вікно укомплектувати газонаповненим склопакетом з теплозахисним низькоемісійним склом.

           Якщо з технічними характеристиками вікна, спрямованими на захист від вологи та холоду, трохи зрозуміло, то про фактор захисту від літньої спеки у мансардних приміщеннях іноді забувають або не надають належного значення. Бажано конструкцію вікна обладнати системою захисту від сонячних променів, використовуючи зсередини жалюзі або варіант рулонних штор, а зовні застосувати рольставні, дистанційно керовані.

            Якщо вікна вашого будинку виходять на жваву ділянку вулиці, то необхідно встановити склопакет із підвищеним рівнем шумоізоляції. Такі пакети передбачають потовщене зовнішнє скло і заповнення спеціальним газонаповнювачем.

            Приємним бонусом до інших характеристик є система автоматичного відчинення і дистанційного керування, що особливо необхідні в тих будинках, де в мансарді велика кількість вікон або ж мансардне вікно має незручне для відчинення розташування.

            Вибір мансардних вікон, на сьогоднішній день, дуже широкий. Виробники пропонують до вікон безліч додаткових опцій. Зробіть правильний вибір, віддаючи перевагу провідним світовим компаніям, які, зважаючи на складність конструкцій вікон, постачають їх в готовому, зібраному вигляді, що забезпечує майже 100% якість виробів.

           Купивши якісне вікно, забезпечивши професійний його монтаж, ви створите в своєму будинку затишок і комфорт на довгий час.