• Рус
 • Укр
 • Як зберегти тепло в приміщенні – правильно обираємо вікна для вашої мансарди

  Однією з найбільш важливих у сучасному світі є проблема енергозбереження, тобто раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів. Сьогодні, у зв’язку з постійним підвищенням цін на електроенергію, газ і комунальні послуги, енергозбереження в побуті є найбільш актуальним.

  Зберегти тепло в будинку і раціонально його використовувати Вам допоможуть енергозберігаючі вікна. Адже істотна частина тепла (від 37% до 56%) втрачається саме через вікна. А як хочеться в зимову стужу після важкого робочого дня повернутися додому і відчути тепло і затишок рідної оселі!

  Тому при будівництві будинка з мансардним поверхом або переобладнанні горища під житлову мансарду одним із головних критеріїв вибору мансардних вікон  має бути їхня енергозахищеність – здатність зберегти тепло всередині приміщення, не дати йому проникнути назовні.

  Сьогодні багато компаній, які торгують на ринку України мансардними вікнами, пропонують широкий асортимент своєї продукції. Тут головне – не помилитися, а як слід розібравшись в особливостях цієї продукції самому або із допомогою професійних консультантів, зробити правильний вибір, щоб вподобане вікно, відповідало усім вашим вимогам і, в першу чергу, відповідало високим критеріям енергозбереження.

  Один зі світових лідерів у виробництві мансардних вікон, що відповідають високим стандартам енергозбереження, є німецька компанія Roto, яка представляє свою продукцію на українському ринку з 2000 року. В її асортименті є велика кількість енергозберігаючих вікон і люків – на будь-який смак і гаманець!

  При виборі мансардного вікна слід враховувати, що основний простір віконного отвору займає склопакет – саме від нього значною мірою залежить тепло і комфорт у вашій мансарді і будинку в цілому в холодну пору року.

  В усіх моделях мансардних вікон Roto встановлені енергозберігаючі склопакети. У стандартному виконанні вони, як правило, однокамерні, виготовлені за формулою 24 = 4/16 (Ar)/4, де 4 мм – це товщина скла. Усередину камери (16 мм) закачаний інертний газ аргон (Ar). Такий склопакет характеризується коефіцієнтом теплопередачі Ug (glass – скло), який визначає кількість тепла, що виходить з будинку крізь склопакет. Чим менше значення Ug - тим менші тепловтрати. У вікнах Roto серії Designo (моделі R45, R75) склопакет називається BluLine і його Ug = 1,0÷1,1 Вт/м2·К). Таке ж значення коефіцієнта теплопередачі і в склопакетах вікон серії Roto Q -Standard (2S) і Comfort (2C).

  У ряді моделей вікон Roto встановлюються і двокамерні, в основному, так звані низькоемісійні склопакети. У камери цих моделей закачуються  той же аргон (Ar) або криптон (Kr), а величина коефіцієнта теплопередачі Ug у них коливається вже від 0,5 (Kr),  до 0,8 (Ar). У вікнах Roto/Designo такі склопакети з аргоном називаються BluTec (моделі R69G, R89G), де Ug = 0,8, і BluTecPlus з криптоном (моделі R69P, R89P), де Ug = 0,5, а у вікнах Roto Q – Comfort (3C) з аргоном, де Ug = 0,7 і Premium (3P) з криптоном, де Ug = 0,5.

  Але, враховуючи коефіцієнт теплопередачі склопакета Ug, слід перш за все звернути увагу на найважливіший параметр – коефіцієнт теплопередачі всього вікна – Uw (window – вікно), який визначає проникнення тепла через усю його поверхню. Звичайно, він буде вищим за аналогічний коефіцієнт склопакета, оскільки до втрат тепла у вікні крізь склопакет додаються і втрати крізь окремі вузли і деталі, наприклад, крізь елементи рами або крізь проміжки між рухомою стулкою і рамою.

  Якщо Ви будуєте дім енергоефективний, то потрібно інвестувати в мансардні вікна, коефіцієнт теплопередачі яких Uw = 1,0÷1,2. У лінійці вікон Roto -  це моделі R68С, R79, R69G, R88С, R89G, Q-4Н 2S, 2C, 3C. Вікна в пасивних будівлях повинні мати коефіцієнт теплопередачі вікна Uw не вищий за 0,8 - це моделі R69P, P89P, Q-4Р 3P.

  На теплоізоляційні показники мансардного вікна, крім склопакета, впливає ще і ряд інших факторів, зокрема те, як із зовнішнього боку буде утеплено раму. Адже мансардне вікно в покрівлі монтується на обрешітку (монтажну рейку), і верхня частина рами вікна, яку бажано утеплити, виступає над «покрівельним пирогом». У мансардних вікнах Roto це вирішується за допомогою так званого термоізоляційного блоку WD (термоблок WD), встановленого ще на заводі по всьому периметру вікна, причому цей термоблок закриває собою всю глибину рами вікна, що відразу позначається на його термоізоляційних параметрах. Наприклад, найпростіше вікно Roto в сегменті Standard (R45) без термоблоку WD має коефіцієнт теплопередачі Uw = 1,5, а таке ж вікно, але вже з WD-блоком: Uw = 1,3!

  У лінійці мансардних вікон Roto є моделі, які виготовляються виключно з термоблоком WD - це вікна серії Designo: R6, R7, R8 і серії Q: Q-4Н 3Р (Premium).

  Докупити термоблок WD і доукомплектувати ним вікно не можна, тому, перш ніж приймати рішення щодо покупки, слід добре все обдумати, зважити і прорахувати.

  <p style="text-align: justify;"><img src="media/фото-6-.jpg" width="310" height="338" /><img src="media/фото-5.jpg" width="310" height="367" /><img src="media/фото-4-.jpg" width="310" height="345" /></p>

  Якщо ви вирішили придбати мансардні вікна, виготовлені з профілів ПВХ ( а у Roto практично всі моделі серії Designo виготовляються як із дерева, так і з ПВХ), слід враховувати, що на теплоізоляційні властивості вікна може впливати і сам багатокамерний ПВХ-профіль – чим більше таких камер у профілі, тим вікно буде теплішим. У вікнах Roto використовується 3÷4х камерний профіль німецької ТМ Rehau, який робить конструкцію вікна не лише більш міцною, а й більш теплою.

  Щоб мансардне вікно не продувало і з приміщення не виходило нагріте тепле повітря, особливо в місцях прилягання рухомої стулки до рами вікна, на всіх моделях вікон Roto встановлюються 3-х і навіть 4-х-контурні системи ущільнювачів (за формою – пелюсткові і трубчаті), зроблені з надміцного і зносостійкого EPDM-каучука. Дякуючи цим системам вікна Roto мають найвищий показник повітропроникності – 4-й клас!

  Купуючи мансардні вікна ТМ Roto, вироблені за енергозберігаючими технологіями, Вам з ними буде затишно і комфортно, а тепло, збережене в будинку завдяки цим вікнам, дозволить заощадити сімейні витрати на щомісячну оплату енергоресурсів на багато років вперед.