• Рус
 • Укр
 • Мансардні вікна для котеджного будинку

  Мансардні вікна для котеджу

            Останнім часом зросло бажання споживача у більш елегантному облаштуванні заміських будинків. Архітектурні рішення будівель найрізноманітніші, але всі вони спрямовані на створення комфортного житла. Більшість віддає перевагу невеликим і затишним котеджам. Будинок може знаходиться ще в стадії проектування, а у споживача вже виникає багато питань і проблем, що вимагають відповідей і рішень.

            Найбільш нагальна з них: як створити функціональний і гарно оформлений будинок, у якому максимально ефективно буде використано кожний метр? Тим більше, у котеджах досить просторе приміщення під дахом відводиться горищу. І облаштування красивого даху з сучасною металочерепицею не може не тягти за собою бажання зробити з похмурого горищного приміщення затишну і гарну мансарду.

            Посудіть самі. Дачні ділянки досить обжиті і будинки розташовуються поруч один з одним. Бажання виїхати за межі великого міста вже передбачає отримання естетичного задоволення від навколишньої природи. Однак, довколишні споруди, якими б привабливими вони не були, не приносять такої радості, як споглядання картин живої природи. А якщо за вікном господарська частина сусідського подвір'я із сараєм, гаражем, так і поготів приємного мало. І навіть дуже гарний заміський будинок може не викликати бажання проводити в ньому багато часу, якщо немає можливості помилуватися з вікна на захід сонця або, вдивляючись у далечінь, спостерігати, як над лісовим озером вранці піднімається легкий туман.

            У такій ситуації облаштовані під мансарди горищні приміщення - єдине рішення проблеми. І не потрібно боятися того, що горища викликають тремтіння своєї таємничістю і похмурістю, адже просте мансардне вікно, як за помахом чарівної палички, дозволить сонячному світлу висвітлити кожен його куточок. Така архітектурна «родзинка», як мансардне вікно, дозволить не тільки створити з нежитлового додаткове житлове приміщення у вашому котеджі, а й надасть вашому даху естетичного вигляду, вигідно підкреслюючи загальний дизайн усього будинку, перетворюючи його до невпізнання. 

            Усі звикли до використання в будинках звичайних вертикальних вікон, які здаються нам бездоганними до того моменту, коли потрібно облаштовувати інтер'єр приміщення, особливо, якщо це стосується мансард, де розмір приміщення не досить великий. Дизайнеру інтер'єрів мансард необхідно довго працювати над тим, щоб хоч якось уникнути різких світлових перепадів! Але ж треба ще грамотно розставити меблі, оскільки стіни вже «зайняті» вертикальними вікнами, і говорити про створення функціонального інтер'єру складно.

            Вирішити таку, непросту, на перший погляд, проблему можна за рахунок мансардних вікон, розташувавши їх під нахилом і перетворивши всю об'ємно-просторову композицію мансарди. А природне освітлення, яке ви отримаєте від мансардних вікон, створить відчуття простору і світла.

            Залежно від функціонального призначення мансарди, ви можете проектувати розташування вікон, з огляду на те, чому ви віддаєте перевагу: невеликому робочому кабінету, який межує зі спальнею або невеликою бібліотекою; або ж дитячій затишно обставленій кімнаті; чи ж невеликій вітальні з каміном. У будь-якому випадку, окрасою всіх задуманих вами приміщень стануть мансардні вікна, що дивляться у небо, які допоможуть уникнути похмурості звичайного даху і дозволять дивовижної зоряної ночі, не виходячи з дому, милуватися прекрасними зірками, відчуваючи повне єднання з природою. Комфорт, природа і романтика в одному невеликому приміщенні, що може бути краще.

            Отже, у мансардних приміщеннях, що спонукають до тиші і спокою, мансардні вікна рекомендують розташовувати традиційним способом. У таких приміщеннях не обов'язково багато природного освітлення. Якщо це робочий кабінет, то, звичайно, освітлення повинно бути достатньо. І для створення такого освітлення можна комбінувати мансардні вікна. Правда, це досить трудомістка процедура, що вимагає втручання серйозного професіонала, але отриманий результат може перевершити всі ваші очікування. Якщо ж ви плануєте в мансарді дитячу кімнату, то слід підбирати вікна з особливо міцним склопакетом, щоб, встановивши їх на будь-якій висоті, повністю убезпечити дітей.

           Якщо ви концептуально визначилися з тим, які саме приміщення хочете розмістити в мансарді, то рекомендуємо запросити фахівця для вибору місця встановлення мансардних вікон. Адже якщо ви неправильно встановите вікна, то можете не тільки порушити гармонію всієї будівлі, а й, що важливо, не домогтися потрібного освітлення всередині самого приміщення.    

            Культура будівництва в останні роки, з появою оригінальних і цікавих дизайнерських рішень, розвивається дуже стрімко. І важливу роль у цьому ансамблі грають саме мансардні вікна, які не тільки збагачують спектр архітектурних рішень, але і створюють атмосферу естетики не тільки самого будинку, але й прилеглої до нього ділянки.

            У теорії архітектури дах прийнято називати п'ятим фасадом. Однак, застосовувати цю фразу до будівництва котеджів це не зовсім доречно, оскільки, будучи не дуже високою будівлею, дах стає головним елементом у загальному дизайні будинку. І тут важливо дуже правильно надати цьому елементу потрібного шарму. Саме тому при встановленні мансардних вікон потрібно враховувати і матеріал, яким покритий дах, і те, щоб мансардні вікна гармоніювали з усіма іншими вікнами в будинку, не вступаючи в архітектурний «конфлікт» із загальним дизайном всієї будівлі.

            Пам'ятайте про одну, напевно, найголовнішу перевагу мансардних вікон. Кожне вікно покликане дарувати інтер'єру абсолютну зовнішню свободу, створюючи для екстер'єру єдину загальну концепцію, а вам дозволити отримувати справжнє задоволення від чудових видів на розкішну природу.