Вибір Вікна. Частина 2. Ламінація, склопакет, оклад – основи комфорту у Вашій мансарді

Мансардне вікно – складна конструкція. Тому його вибір, визначення місця встановлення і монтаж краще довірити професіоналам. Ми ж звернемо Вашу увагу на основні особливості і характеристики мансардних вікон, які Вам корисно буде знати.

Вибір матеріалу і кольору ламінації

Навіть якщо Вам дуже хочеться, щоб вікна були зроблені з найбільш екологічно чистого матеріалу – дерева, не поспішайте встановлювати їх у приміщеннях, які підпадають під вплив зовнішніх факторів: у ванну, на кухню чи басейн. Дерев’яні вікна краще встановлювати в приміщеннях з низьким рівнем вологості, наприклад, у вітальні чи спальні. А для ванної або кухні більше підійдуть вікна з ПВХ. Слід знати, що при виробництві мансардних вікон із ПВХ використовується первинна сировина. Воно зберігає білий колір профіля і характеризується відсутністю неприємних запахів впродовж усього періоду експлуатації вікна. Щоб Ваші вікна з ПВХ профілів ідеально поєднувались із внутрішнім інтер’єром, оберіть найбільш прийнятний для Вас колір ламінації. Наприклад, у вікон ТМ Roto таких кольорів п’ять: золотий дуб, сосна, чорний дуб, горіх, червоне дерево. Обирайте той, що найбільше сподобався!

Вибір склопакета

Від вибору склопакета залежить:

•   наскільки теплим буде мансардне вікно

Теплоізоляційні властивості склопакетів характеризуються коефіцієнтом опору теплопередачі Rс. Чим вищий цей коефіцієнт - тим менше тепловтрат і тим «теплішим» буде вибране Вами вікно.

Більшість склопакетів – енергозберігаючі і, як правило, однокамерні. В окремих випадках на замовлення можливе виробництво вікон із двокамерним склопакетом. Такі склопакети низькоемісійні ( зі спеціальним напиленням). Вони відмінно себе зарекомендували як у зимову холоднечу – зберігаючи тепло в приміщенні, так і в літню спеку – зберігаючи прохолоду. Тепловтрати в них мінімальні. І Rc має найбільше значення.

Питання теплоізоляції мансардного вікна вирішується не лише за рахунок використання спеціальних склопакетів, але й за рахунок додаткового утеплення рами вікна. У вікна, як і в склопакета, також є важливий показник, коефіцієнт опору теплопередачі вікна – Rв: чим він вищий, тим тепліше вікно. На цей показник суттєво впливає наявність у вікні термоізоляційного блоку (WD), який , наприклад, у вікнах TM Roto встановлюється прямо на заводі. Звичайно, вікно з термоблоком WD є дещо дорожчим від вікна без утеплення. Але ці витрати цілком виправдані: таке вікно відразу ж збільшує на 15% свої теплоізоляційні параметри. І вже в першу зиму після його установки Ви заощадите значну частину своїх грошових витрат. Сьогодні, коли ціна на енергоносії достатньо висока, тема енергозбереження стає дуже актуальною. Вибираючи мансардне вікно, пам’ятайте про це.

•   безпека мансардного вікна

Безпека в експлуатації і захист від злому – дуже важливі критерії, які слід враховувати при купівлі мансардних вікон. Маючи жилу мансарду, хочеться бути впевненим у тому, що це приміщення доступне лише для господарів. І ніхто інший не зможе в нього проникнути, розбивши склопакет. З метою безпеки в більшості склопакетів встановлене зовнішнє гартоване скло (ESG). Його дуже важко розбити.

В окремих моделях внутрішнє скло склопакета являє собою безпечне клеєне скло типу «триплекс». Якщо його розбити, уламки не осипаються всередину приміщення, наражаючи на ризик поранення людей, які там знаходяться. Вони міцно утримуються на плівці, наклеєній між двома шарами внутрішнього скла.

Крім того, всі моделі мансардних вікон мають клас безпеки, найвищий – 5-ий. Більшість сучасних вікон з ПВХ профілів належать саме до 5-ого класу безпеки і надійно перешкоджають несанкціонованому проникненню в приміщення.

•   захист приміщення від шуму на вулиці

Гучна автострада неподалік від будинку, близькість залізничного вокзалу чи аеропорту, галасливі сусіди – всі ці фактори порушують затишок у домі. Купуючи мансардні вікна, рекомендуємо враховувати наявність подібних факторів. Обирайте вікна зі спеціальним шумоізоляційним склопакетом, що має найвищий, 4-ий, клас звукоізоляції і найбільший показник у 42 децибели (dВ).



                   

  Гідроізоляційний оклад – невід’ємна частина конструкції мансардного вікна

Для установки мансардного вікна в дах необхідно разом із ним придбати гідроізоляційний оклад. Він служить для міцного і герметичного поєднання конструкції мансардного вікна з покрівлею («покрівельним пирогом»). 

Слід ураховувати, що для кожного типу покрівельного матеріалу існують свої оклади:   одні – для профільованих матеріалів (металочерепиця, керамічна черепиця, єврошифер), другі – для бітумної черепиці,  треті – для пласкої фальцевої покрівлі і т.д..  Тому на момент покупки мансардного вікна чи вікон Ви повинні визначитися і з вибором покрівельного матеріалу.